Birçok kişinin güvenilir liman olarak nitelediği Bitcoin ve diğer kripto paralar bir süredir popüler kültür, televizyon ve filmlerde ortaya çıkıyor. Kripto para borsası Luno, Simpsonslar’ın tahminlerini hesaplayarak Bitcoin’in ne zaman para birimi olarak kullanılacağını hesapladı.

Bitcoin ve kripto paraların ‘destansı’ yürüyüşü 2017’deki boğa koşusundan sonra fiyatı 20 bin dolara kadar fırladı. Lider kripto para birimi, ABD’li rapçi Eminem’in 2018 yılında çıkardığı albümü Kamikaze’de, çizgi film komedi Family Guy’da, ABD’nin en ünlü sitcom dizilerinden The Big Bang Theory’de ve 2015’te ABD komedi-drama filmi Dope’da insanların karşısına çıktı.

Büyük kripto para borsalarından Luno, Amerika’nın en sevilen dizilerinden The Simpsons’ın önceki tahminlerinden yola çıkarak Bitcoin’in ne zaman ana akımda yer alacağını tahmin etti.

Simpsonlar’ın tahminleri 15.6 yılda gerçekleşiyor

The Simpsons dizisinin 23 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan 31. sezon 13. bölümünde Bitcoin’in gelecekteki para birimi olacağından bahsetti. 30 yılı aşkın bir süredir yayında olan fenomen dizi, daha önce Donald Trump’ın ABD Başkanı olacağını, NSA’deki casus skandalını, Apple’ın FaceTime’ını, akıllı saatlerini bilmişti.

Daha önce bu başarılı tahminleri kullanan Londra merkezli kripto para borsası Luno’daki analistler, Simpsonslar’ın tahmininden gerçeğe kadar geçen ortalama süreyi 15.6 yıl olarak hesapladılar ve 2036 yılına kadar bitcoin ve kripto para birimi kitlesinin benimseneceğini ortaya çıkardılar.

Luno’da yönetici olan Marcus Swanepoel, “Simpsonlar’ın arkasındaki içerik oluşturucuların dünya dışı görünen şeyleri almakta zorlandığı ve imkansızı günlük yaşamın bir parçası olarak göstermenin bir yolu var gibi görünüyor” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!