Nasdaq’ta listelenen madencilik makinesi üreticisi Çinli Ebang firması bu kez kendi makineleriyle kendisi için Bitcoin üretecek.

Şirketin yönetim kurulu, kendi makinelerini, diğer üreticilerden satın alınan makineleri ve diğer madencilik çiftliklerinden kiralanmış bilgi işlem gücünü kullanarak Bitcoin madenciliğini yapmak için karar verdi ve şirket ayrıca madencilik çiftlikleri için veri merkezleri de kurmayı planlıyor.

Kripto para borsası açmaya karar vermişti

Ebang CEO’su Dong Hu, Ebang’ın madenciliğin “kripto para birimi işindeki gelirimizi artırmasını ve ürün sunum yapımızı optimize etmesini” beklediğini söyledi.

Bitcoin mining ekipmanı üreticisi Ebang (EBON), Aralık ayında 2021’nin ilk çeyreğinde bir kripto para borsası açacağını duyurmuştu. Ebang, dijital varlık ticaret platformu oluşturma stratejisinin bir parçası olarak Avustralya’da tamamen kendisine ait bir yan kuruluş kurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.