Bitcoin’e ilgi duyan bir ünlü daha ortaya çıktı. Dünya çapında büyük sansasyon yaratan Game of Thrones dizisindeki Arya Stark karakterine can veren Maisie Williams, attığı bir tweetle sosyal medyayı birbirine kattı.

Çok sevilen Game of Thrones dizisinde Arya Stark karakteriyle hafızalara kazınan televizyon ve sinema oyuncusu Maisie Williams, kişisel Twitter hesabından attığı tweette, “Bitcoin yükselir mi, uzun pozisyonda mı olmalıyım?” şeklinde bir soru sordu. Kripto para piyasasında “long” kelimesi yükseliş beklentisiyle alım yapmak anlamına geliyor “short” ise düşüş beklentisi şeklinde biliniyor.

Takipçilerinin etkileşim bombardımanına tuttuğu tweet’e birçok ünlü kişi yorum getirdi. Twitter’da tam 2.7 milyon takipçisi olan Williams’ın anketine şu ana kadar yaklaşık 800 binden fazla kişi katıldı ve yüzde 55 “hayır” oyu kullanırken yüzde 44.9 da “evet” ou kullandı. Anketin tamamlanmasına yaklaşık 10 saat kala Öte yandan söz konusu tweet, 2 bin 500 retweet ve alıntı gelirken, 12 bine yakın da beğeni aldı.

Elon Musk da dahil oldu

Ünlü İngiliz podcast’çi Peter McCormack “1. Ders – sadece Bitcoin, başka bir şey yok” derken, TRON kurucusu Justin Sun da “Evet, şimdi FOMO zamanı” yazdı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da, İngiliz oyuncunun tweet’ine cevap verdi ve “Toss a Bitcoin to ur Witcher.” dedi. Williams da buna karşılık bir uzay şakası yaptı ve Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un uzay şirketi Blue Origin’i kastederek “Blue Origin nasıl gidiyor?” şeklinde cevapladı.

Musk, bu şakayı Netflix’te yayımlanan Witcher televizyon programı ve ana şarkılarından biri olan “Toss a Coin to Your Witcher” referans alarak yaptı.

Geçtiğimiz aylarda Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling de Bitcoin ile ilgili bir tweet atmış ve Elon Musk yine Twitter’da diyaloga girmişti.

İlginizi Çekebilir:  Michael Novogratz'tan borsa uyarısı ve Bitcoin açıklaması!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.