Son dönemde rağbet gören taraftar fan token’lerinden biri daha yatırımcısına çok kazandırmanın eşiğine geldi. Yarın gece UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Chelsea ile oynayacak olan bu sezonun İngiltere Premier Lig şampiyonu Menchester City’nin taraftar tokeni CITY coin, yükselişe geçti.

Geçtiğimiz hafta da İspanya Ligi’nde şampiyonluğunu ilan eden Atletico de Madrid futbol takımının fan token’i olan ATM coin büyük pump yaparak 50 dolara kadar yükselmiş, geçtiğimiz hafta sonu oynanan şampiyonluk maçı öncesi tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 51 doları görerek rekor kırmış, maçtan hemen sonra ise 12-14 dolar seviyelerine düşmüştü.

Benzer bir senaryo Manchester City’nin taraftar token’i olan CITY coin için de yaşanacağa benziyor. Son günlerde fiyatı 23 dolara kadar yükselen CITY coin, yarın gece oynanacak Şampiyonlar Ligi finali öncesi pump yapmaya hazırlanıyor. Ancak uzmanlar, ellerinde CITY token bulunduran yatırımcıların, maç öncesi zirve fiyattan ellerindekilerini satmasını da öneriyor.

CITY coin şimdilik hiçbir borsada satılmıyor ve almak için Socios’un uygulamasını indirerek önce TL karşılığı CHZ almak ya da başka borsada bulunan CHZ’leri Socios cüzdanına aktarmak, sonra da bunları CITY token ile takas etmek gerekiyor.

Bir başka yöntem ise https://mancityfantoken.com adlı Socios bağlantılı siteye girerek burada yer alan smart contract (akıllı sözleşme) adresine Trust Wallet ya da MetaMask Wallet kullanarak USDT kilitlemek. 10 USDT karşılığında 1 CITY coin bedeli olan CHZ cüzdanınıza aktarılıyor. Sonra bu CHZ’leri Socios App’e transfer etmek CITY coin almak için yeterli.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!