FRANKFURT AM MAIN, GERMANY – NOVEMBER 06: Mario Draghi, President of the European Central Bank, laughs as he speaks to the media following the monthly ECB board meeting on November 6, 2014 in Frankfurt, Germany. This is the last press conference Draghi will hold as the ECB is in the process of moving into its newly-built headquarters away from the central banking district in Frankfurt. (Photo by Thomas Lohnes/Getty Images)

8 yıldır görevde bulunan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Bitcoin‘i ve kripto varlıkların düzenlenmeye gerek olmadığını ve çok riskli bulduğunu söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Mario Draghi, öğrencilerle diyalog sırasında Bitcoin ve kripto para birimlerinin gerçek para birimleri olmadığını söyledi. Ayrıca, kriptoların “çok, çok riskli varlıklar” olduğunu, ancak merkez bankaları için endişelenecek bir şey olmadığını da belirtti.

Draghi, kripto para birimlerinin arkasında kim olduğunu sordu ve Avrupa ortak para biriminin Avrupa Merkez Bankası tarafından desteklendiğini söyleyerek Euro ile karşılaştırdı. Dijital varlıkların yüksek fiyat salınımlarına sahip olduğunu ve düzenleyiciler tarafından spekülatif varlıklar olarak değerlendirildiğini belirtti ve “Bitcoin ya da kripto para birimleri gerçek para birimleri veya varlıklar değilller. Euro ise Euro. Bugün, yarın, bu ay Euro her zaman Euro ve Avrupa Merkez Bankası Euro’nun arkasında. Kripto paraların arkasında kimler var? B yüzden kripto varlıklar çok çok riskli.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.