Milyarder yatırımcı Mark Cuban, non-fungible tokenler’ın yani NFT’lerin gelecekte çok fazla değerleneceğini düşünüyor ve şu anda bu yeni trendi, sahibi olduğu NBA takımı Dallas Mavericks’in gelirini artırmanın yollarını arıyor.

The Delphi Podcast’te konuşan Cuban, “[Mavericks] ile biletlerimizi NFT’lere dönüştürmek için iyi bir seçenek bulmaya çalışıyoruz. Taraftarlarımızın sadece bilet alıp satabilmeleri için değil, aynı zamanda bunlara telif hakkı ödemeye devam etmenin yollarını bulmaya çalışıyoruz.” dedi.

62 yaşındaki kripto para hayranı milyarder, podcast’te “Durum, NFT’leri nasıl alacağınız ve onları yeni işlere nasıl uygulayacağınızla ilgili” diyerek sezonluk bilet sahiplerinin yüksek talep gören bir oyun için biletlerini yeniden satarak kâr edeceğini fark ettiğini ve örneğin bir NFT telif özelliği ile Dallas Mavericks’in sezonluk bilete sahip olanların normalde yaptığı gibi kâr edebileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Elinde Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi kripto paraları tuttuğunu açıklayan milyarder iş insanı, ayrıca NFT plâtformu Mintable gibi blockchain şirketlerine de yatırım yaptı. Cuban, NFT platformu NBA Top Shot tarafından toplanan bir video klip olan Maxi Kleber dunk “moment” dahil olmak üzere NFT’leri alıp sattı.

NFT’ler, bilindiği üzere işlemleri belgeleyen merkezi olmayan bir dijital defter olan blok zincirine kaydedilen kodla temsil edilen jpeg’ler ve video klipler de dahil olmak üzere benzersiz dijital varlıklardır. Her NFT, tıpkı fiziksel varlıklar gibi satın alınabilir ve satılabilir, ancak blok zinciri, her birinin mülkiyetinin ve geçerliliğinin izlenmesine izin verir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!