Yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin’in büyümesinin kripto para alım satım hizmeti de veren hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood’ın para çekme sınırlamaları nedeniyle engellendiğine inanıyor. 2021’de kripto müşterilerinde şimdiye kadar büyük bir artış gören Robinhood da, para çekme ve para yatırma özelliğini eklemek için çalıştığını söylüyor.

Milyarder yatırımcı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0,42 dolara yükselen Dogecoin‘in şaşırtıcı bir savunucusu oldu. Hatta hatta Cuban, taraftarların NBA ekibinin ürünlerini, maç biletlerini Dogecoin ile ödeyebileceklerini duyurmuştu.

“Dogecoin’in büyümesindeki engel Robinhood”

Cuban’a göre Dogecoin’in istikrarlı büyümesinin önünde duran en büyük sebep Robinhood. Mobil hisse senedi alım satım uygulaması aynı zamanda kullanıcıların kripto para satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin veriyor. Ancak, uygulama içindeki mevcut sınırlamalar nedeniyle, onu harcayamaz veya başka bir hesaba çekemiyor veya başka yerden satın alınan kripto varlıklarını Robinhood cüzdanlarına ekleyemiyor. Cuban bu sınırlamaların Dogecoin’e zarar verdiğini belirtiyor.

Başka bir deyişle, Robinhood’da kripto alıp satabilirsiniz, ancak bu ekosistem içinde kilitli olmuş oluyor. Dogecoin’lerinizi başka yerde harcanılamıyor ve kripto fonlarınızı çekip harici bir cüzdana bırakılamıyor.

Robinhood CEO’su Mark Cuban’a cevap verdi

Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Mark Cuban, “Doge, insanların işlemler için gerçekten kullandıkları tek kripto paradır. BitPay aracılığıyla birçok kişiyi alıyoruz. İnsanlar Doge’lerini harcıyor ve bu daha fazla işletmenin onu almaya başlayacağı anlamına geliyor. Ancak Doge’nin büyümesinin en büyük engelleyicisi, satın aldığınız Doge’yi Robinhood’da harcayamamanızdır.” dedi.

Robinhood’ın kurucu ortağı ve CEO’su Vlad Tenev, Doge eleştirilerine Twitter’dan “Para yatırma ve çekme üzerinde çalışıyoruz. Sadece Dpge için değil, Robinhood Crypto’daki tüm coin’ler için.” şeklinde yanıt verdi.

İlginizi Çekebilir:  Dogecoin (DOGE) nedir, nereden ve nasıl satın alınır?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!