Bitcoin karşıtı olduğu bilinen milyarder yatırımcı Mark Cuban, Anthony Pompliano’nun podcast yayınına konuk oldu ve ne kadar Bitcoin’i olduğunu açıkladı.

NBA’de Dallas Mavericks’in sahibi olan milyarder yatırımcı Mark Cuban, bir aydan uzun süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin dahil herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığını söylemişti. Cuban, ünlü Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano’nun yayınına katılarak toplamda 130 dolarlık Bitcoin’e sahip olduğunu itiraf etti.

Cuban’ın sahibi olduğu NBA kulübü Dallas Mavericks, geçtiğimiz Ağustos ayında BitPay ile ortaklığa giderek kulübün lisanslı ürünleri ve biletler için Bitcoin kabul ettiklerini açıklamıştı.

Ünlü yatırımcı, “Biz bunu gerçekte 4 yıl önce yaptık. Kimse gidip bir şey almadı. Şimdi Bitcoin alıyoruz ve Bitcoin’le de her şeyi alıyoruz. Bununla ilgili bir sorunum yok. Kendime ait 130 dolarlık Bitcoin’im var.” sözlerini söyledi.

61 yaşındaki iş adamı yayında kripto para biriminin önündeki engellerden bahsetti ve fiat para birimine dönüşmesinin zorluğundan bahsederek Bitcoin’i harcamanın zorluğunu yine dile getirmeyi ihmal etmedi.

Nasıl Bitcoin alırım? Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.