Kripto dünyasının yeni trendi NFT ekosistemine olan ilgili ve yatırımlar devam ediyor. NFT plâtformu SuperRare ekibi, A Serisi finansman turunda 9 milyon dolarlık yatırım aldıklarını açıkladı.

SuperRare’in duyurusuna göre, çok aşamalı risk sermayesi şirketi Velvet Sea Ventures ve kripto fonu 1confirmation tarafından yönetilen fonlama turunda NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi ve kripto hayranı Mark Cuban’ın da aralarında bulunduğu Version1, Collaborative Fund, Shrug Capital, Sound Ventures gibi şirketlerden yatırım aldı.

Mark Cuban daha önce yine bir NFT plâtformu olan Mintable’a yatırım yapmıştı.

Nisan 2018’de Ethereum ana ağında başlatılan NFT pazar yeri SuperRare, o günden bugüne önemli ölçüde büyüdü. Bugüne kadar görsel sanatçılar, SuperRare üzerinden birincil satışlardan ve ikincil piyasa telif ücretlerinden 30 milyon doların üzerinde kazanç elde ettiler. Geçen sonbaharda SuperRare, CGI influencer’ı Lilmiquela için NFT satışına ev sahipliği yapmıştı.

SuperRare ekibi, finansman turundan elde edilen nakit akışı, platformun sanatçıları ve koleksiyonerleri daha fazla desteklemesini sağlayacak. Ekip, sohbet hizmeti gibi daha fazla sosyal unsur dahil olmak üzere pazara birkaç yeni özellik eklemeyi ve ayrıca açık artırma sürecini daha sorunsuz hale getirmeyi plânlıyor.

NFT ile ilgili daha fazla bilgi almak için bu içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.