Ünlü NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi milyarder iş insanı Mark Cuban, bugün attığı tweet’te Bitcoin’in iddia edildiği gibi fazla enerji kullanımıyla ilgili endişelerden bağımsız olarak Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Elon Musk’ın Tesla ile ilgili Bitcoin kararından sonra Cuban, popüler fikir birliğinin göründüğünün aksine, kripto para birimlerini kullanmanın çevreye yardımcı olduğunu söyledi ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Çarşamba gününden itibaren arabaları için Bitcoin ödemelerini durdurma kararına cevaben “BTC / ETH / DOGE’yi kabul etmeye devam edeceğiz, çünkü altının bir değer deposu olarak değiştirilmesinin çevreye yardımcı olacağını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dallas Mavericks, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i ilk kabul eden NBA takımı olmuştu. Dogecoin’i de ödeme yöntemi olarak kabul eden Mavs, yalnızca ilk birkaç hafta içindeki satışlar sonrasında 122 bin dolar değerinde Dogecoin geliri elde etmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.