NFT tutkunu, Bitcoin ile diğer kripto paralara ilgi duyan milyarder Mark Cuban’ın sahibi olduğu NBA takımlarından Dallas Mavericks, Tesla CEO’su Elon Musk’ın favori kripto parası Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı.

Bu kararla birlikte Dallas Mavericks taraftarları, maçlara bilet ve takım ürünlerini satın almak için Dogecoin kullanabilecek ve işlemler, dünyanın en büyük kripto para birimi ödeme sağlayıcısı olan BitPay tarafından gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mark Cuban, “Mavericks, çok önemli, dünyayı sarsan bir nedenden ötürü Dogecoin’i Mavs biletleri ve ürünleri için ödeme olarak kabul etmeye karar verdi, çünkü yapabiliriz. Yapabildiğimiz için bunu yapmayı seçtik. Bunu yapmayı seçtik çünkü bazen iş dünyasında eğlenceli, ilgi çekici ve çok fazla PR yaratan şeyler uygulamanız gerekir. Bu yüzden Dogecoin’i bugün, yarın ve muhtemelen sonsuza kadar kabul edeceğiz. Dogecoin hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için TiKTok kullanan gençlerinizle konuşmanızı ve onlara sormanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Size her şeyi açıklayabilecekler,” dedi.

BitPay CEO’su Stephen Pair ise “Dallas Mavericks, uzun süredir kripto para birimi meraklısı ve ekibin küresel MFFL (Mavs Fans for Life) hayran kitlesine bilet ve ürün satması için yeni fırsatlar sunuyor. BitPay, kripto para biriminin benimsenmeye devam etmesiyle, endüstrinin tüketici güvenini sonsuza dek değiştirecek, tüketicilerin ve işletmelerin fon alma ve harcama şeklini bozacak blokzinciri ödemelerinin yolunu açacak bir dönüm noktasına ulaştığına inanıyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!