Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, dün şirketin hissedarıyla gerçekleştirilen toplantıda, dijital para birimi olara sunacakları Libra’nın finansal olarak sosyal medya devine nasıl bir fayda sağlayacağı konusunda bilgilendirme yaptı.

Libra‘nın finansal olarak nasıl yardımcı olabileceği Brett Young tarafından sorulan soruda: “Libra’yı çok destekliyorum, ama bunun Facebook’un finansal olarak ne kadar faydası olduğunu bilmek isteriz? Libra, Facebook için nasıl para kazanacak?” sorusuna Zuckerberg, yanıt olarak, hissedarlara e-ticaret faaliyeti üzerindeki etkisini ve bunun reklam gelirleri üzerindeki etkisini anlattı. Zuckerberg, yayınlanan bir rapora göre, Libra’nın platformdaki işletmeler için reklamcılığı daha etkili hale getirebileceğini ve karşılığında Facebook için geliri artırabileceğini söyledi.

Libra, Facebook’a nasıl entegre olacak?

Zuckerberg, Facebook reklamlar için belirli bir ücret almaz; bunun yerine işletmeler, elde etmeye çalıştıkları sonuçlara göre teklif vererek bir açık artırma sistemi aracılığıyla reklamlarını gönderebileceğini açıkladı.

36 yaşındaki milyarder iş insanı, Libra veya Facebook Pay ile entegre bir şekilde ödeme yapmanın, reklam tıklamalarını ödeme yapan müşterilere dönüştürmeyi daha kolay hale getirdiğini iddia etti. Facebook CEO’su ayrıca uluslararası ödeme raylarının iyileştirilmesi bağlamında Facebook’un etkisi ve bunun da Facebook için nasıl değer yaratacağı hakkında geniş bir konuşma yaptı.

Calibra’nın yerine Novi geldi

Mark Zuckerberg, ödemeleri faydalı kılmak için Libra’nın çok daha fazla fırsat sunduğunu ve bunu kolaylaştırdığını söylerken, “Ve bence, bu dünyadaki insanlar için harika olacak. Genel olarak ekonomi için faydalı olacağını düşünüyorum. Ayrıca, işletmeler bu araçları kullanarak başarılı olursa, reklamlarda daha yüksek fiyatlar aracılığıyla bu değer yaratmaya bir miktar katılabiliriz.” sözlerini sarf etmişti.

Libra Birliği, en son Singapur yatırım devi Temasek de dahil olmak üzere son zamanlarda birkaç yeni üye ekledi. Ve Çarşamba günü, Facebook’un Libra’sının dijital cüzdanı Calibra’da isim değişikliğine giderek adını Novi olarak değiştirme yoluna gitti.

İlginizi Çekebilir:  Facebook deri değiştiriyor: Dijital cüzdanın yeni ismi Novi

Facebook deri değiştiriyor: Dijital cüzdanın yeni ismi Novi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.