İki gündür Türkiye’nin en çok konuştuğu konulardan olan 2 milyar dolarlık vurgun ile yurtdışına kaçtığı iddia edilen kripto para borsası Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in yarattığı bu ortam gittikçe başka bir hâl almaya devam ediyor. Gelen son dakika haberine göre, MASAK tarafından Thodex firmasının Türkiye’deki finansal kuruluşlarda bulunan tüm hesaplarına dün itibariyle bloke konuldu.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), gündemin sıcak maddesi ‘Thodex Dolandırıcılığı’ iddiası ile ilgili harekete geçti ve kripto para borsasının tüm hesaplarına bloke koydu. MASAK hesaplarda çeşitli incelemelerde bulunarak olayı şeffaflaştırmaya çalışacak.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sabah saatlerinde şirketin yetkilileri hakkında resen soruşturma başlatmış, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de şirkete ait olduğu belirtilen Kadıköy’deki ofiste arama yapmıştı.

Öte yandan Thodex borsasının CEO’su Faruk Fatih Özer, Thodex resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla bir duyuru yaparak kendisine ve şirkete iftira kampanyası düzenlendiğini ifade etmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.