Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden Mastercard ile ABD’li kripto para borsası Gemini, bu yıl satın alma işlemlerinde kullanıcılara kripto para “ödülleri” veren ilk kredi kartını piyasaya sürecek ve büyük ödeme firmalarının gelişmekte olan kripto varlık sınıfına katılımını derinleştirecek.

Erken Bitcoin yatırımcıları Tyler-Cameron Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini, önemli bir iş birliğine gitti ve ödeme devi Mastercard ile müşterilere kripto para bonusu verecek kredi kartı üretimi konusunda anlaşmaya vardı.

Harcadıkça kripto para kazanacaklar

Şirketler, yaptıkları açıklamada kart sahibinin Gemini hesabına yatırılan veya bulunan kripto paralar ile yapılan satın alma işlemlerinde %3’e kadar Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini kazanabilecekler. Kart, Utah merkezli bir dijital kredi veren WebBank tarafından verilecektir.

Mastercard’ın dijital varlıklar, blok zinciri ürünleri ve ortaklıkları başkanı Raj Dhamodharan, “Tüketiciler çeşitli kabul yerlerinde harcama yapmaya başladıkça, artık kripto şeklinde ödül kazanma şansı elde edecekler.” dedi.

Mastercard, Visa ve PayPal dahil olmak üzere bütün ödeme devleri, daha büyük yatırımcılar ve şirketler Bitcoin ve diğer alternatif kripto paralara sıcak bakıyor ve etkileşimlerini artırıyor. Mastercard, Şubat ayında bu yıl ağındaki bazı kripto para birimleri için destek sunmayı planladığını, Visa ayrıca ödeme ağındaki işlemleri gerçekleştirmek için kripto para biriminin kullanımına izin vereceğini açıklamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.