Ödeme devi Mastercard, Bitcoin cüzdanları ve kripto para borsaları için kart AR-GE’sine ağırlık vereceğini ve kripto paraların itibari paraya dönüştürülmesini kolaylaştıracağını açıkladı.

Mastercard, yaptığı açıklamada kripto para cüzdanları ve borsaları için kart programını geliştireceğini ve ortakların kripto para birimini geleneksel fiat para birimine dönüştürmesini kolaylaştıracağını duyurdu.

Evolve Bank & Trust ve önde gelen blok zinciri altyapısı ve düzenlenmiş stablecoin ihraç platformu olan Paxos Trust Company ve USD Coin’in (USDC) ana şirketi Circle ile çalışacağını belirtti. Mastercard ve ortakları, daha fazla bankanın ve kripto şirketinin dijital varlıklarını Mastercard’ın kabul edildiği her yerde harcamak isteyen kişilere bir kart seçeneği sunmasını sağlamak için bu yeni özelliği test edecek.

Mastercard, Bitcoin, Ethereum veya Litecoin gibi kripto paraları harcadıklarında, Mastercard’ın ağına ABD doları gibi geleneksel itibari para birimi olarak girmesini sağlayacak.

“Mastercard, ortaklarıyla ödemeleri kolaylaştıracak”

Şu ana kadar Mastercard’ın ağındaki ödemeden önce kritik bir adım olan para birimi dönüştürme işlemini gerçekleştirmeyi operasyonel olarak zor görünüyordu ancak Mastercard’ın Evolve, Paxos ve Circle ile olan ortaklıkla birlikte buna çözüm bulacağı belirtildi.

Mastercard’ın dijital varlık ve blok zinciri ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, konuyla ilgili, “Bugün tüm kripto şirketleri, kripto para birimini geleneksel itibari para birimine dönüştürmek için temel altyapıya sahip değil ve biz bunu kolaylaştırıyoruz. Evolve, Paxos, Circle ve daha büyük dijital varlıklar topluluğuyla olan ilişkimiz sayesinde Mastercard, dünyanın her yerindeki insanlara nasıl ve ne zaman ödeme yapacakları konusunda seçenekler sunma konusunda tüketici tercihi vaadimizi yerine getirmeyi umuyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!