Bu yıl işletmelere Bitcoin dahil, kripto paralar ile ödeme alma sistemini entegre etmeyi plânladıklarını açıklayan Mastercard’dan yeni bir açıklama geldi. Şirketin üst düzey yöneticisi, Bitcoin’in Dolar paritesinde işlem göremeyeceğini söyledi ve lider kripto parayı ‘yavaş ve kullanışsız’ olarak niteledi.

Ağında bazı kripto para birimleri için destek sunmayı planladığını duyuran Mastercard’ın üst düzey yöneticisi olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ann Cairns, ‘Paranın geleceği’ konferansında Bitcoin ile ilgili, “Bitcoin bir ödeme aracı gibi davranmıyor. Çok volatil ve işlem yapmak çok uzun sürüyor.” eleştirisinde bulundu ve “Öyleyse şöyle düşünelim sen ve ben kahve içmeye gittik. Bitcoin ile ödemeye karar verdim. Bu bana yüzde 40’tan fazlaya mâl olabilir ve ödeme işlemi 10 dakikadan fazla sürebilir.” dedi.

Cairns, Bitcoin’i bir para ya da ödeme aracı olarak değil de bir varlık veya değer deposu olarak görmenin daha mantıklı olduğunu ifade etti.

Mastercard, stabilcoinleri ağına taşımak ve merkez bankaları ile dijital para birimleri için planları üzerinde çalışıyor.

Ödeme yöntemi devi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bitcoin ve belli başlık kripto paraları sisteme entegre edeceklerini bu konuda kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini duyurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.