Çevrimiçi alım/satım platformu E-Toro‘nun baş analisti Mati Greenspan, Bitcoin‘in sıradaki parabolik döngünün başlangıcında olduğunu ileri sürüyor.

Kıbrıs, İsrail ve Birleşik Krallık’ta ofisleri bulunan bir sosyal ticaret ve çevrimiçi alım/satım şirketi e-Toro’da başa analist olan Greenspan, Bloomberg’in canlı yayınına katıldı ve Bitcoin’in döngülerle yol aldığını, son parabolik döngüsünün 2015’te başladığını ve 2017’deki ralli ile sonlandığını, ardından Bitcoin’in yüzde 85 gerilediği bir ayı sezonunun yaşandığını ifade etti. Analist, bugünlerde fiyatta yaşanan geri çekilmenin doğal bir süreç olduğunu söyledi ve yeni bir çıkışın işareti olabileceğini de sözlerine ekledi.

“Biz sadece daha büyük bir döngünün parçasıyız. Bitcoin daha önce birkaç döngü yaşadı. Bazen % 10.000 – 50.000 kazançtan bahsediyoruz ve daha sonra % 80, hatta % 90’lara varan büyük geri dönüşlere sahip durumda.” diyen analist, bu döngüyü Aralık 2017’de elde edilen yüksek seviyelerden Bitcoin’in % 85’in üzerinde geri çekilmesine sebep olan son ayı sezonuyla bağdaştırıyor. Greenspan, yeni döngünün daha yeni başladığını, “Bir sonraki parabolik döngüye daha yeni başlıyoruz” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.