Matic Network ağı, son kullanıcılar, merkeziyetsiz finans uygulamaları (De-Fi ve dApp) ve bunların ekosistemleri arasında etkileşimi kolaylaştırmak için blok zinciri ağı katmanını güncellemek yerine iki katman bir ölçekleme yapan kendisi de merkeziyetsiz bir platformdur. Ethereum ağını önemli ölçüde ölçeklendirme sağlayan bu çözüm ile blok zinciri üzerinde küresel çapta merkeziyetsiz finansal uygulamalar inşa edilir ve yan ağlar ile PoS doğrulayıcıları sayesinde sistem çalışır.

Mevcut blok zinciri ağlarının yeterli ölçeklendirmeye uygun olmaması nedeniyle ortaya çıkan yavaş işlem onayları ve yüksek işlem ücretlerine çözüm bulmak için geliştirilen Matic Network, ana zincir üzerinde merkezi olmayan bir platform kurarak tek bir zincir üzerinde 65 binden fazla işleme olanak sunar. Matic Network’un kendi dijital para biriminin ismi MATIC Coin iken daha sonradan Polygon olarak değiştirilmiştir.

Polygon Coin (MATIC, MATIC Coin), madenciliği yapılamayan bir dijital paradır. Toplam arzı 10 milyar adet olarak açıklanmış ve şu an bunun yaklaşık 5,1 milyar adedi dolaşımdadır. Toplam market değeri yaklaşık 4 milyar Dolar olan Polygon Coin, kripto para piyasasında 44. sıradadır.

Yazının hazırlandığı esnada 1 MATIC Coin 0.78 Dolar’dı. Nisan 2021’de 0.94 Dolar ile zirveyi gören MATIC, Mayıs 2019’da 0.003 Dolar ile dip fiyattaydı.

MATIC, başta Binanca olmak üzere birçok borsada alınıp satılabilmektedir.

Polygon Coin (MATIC)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!