Twitter’daki analizleri ve Bitcoin hakkındaki değerlendirmeleriyle ünlenen Max Keiser, Bitcoin‘in Türkiye’de popülerleşeceğini ve sanılandan daha fazla yatırım alacağını iddia etti.

Max Keiser, son dönemde kötü günlerden geçen Türkiye ekonomisini göz önünde bulundurarak, bütün para birimleri karşısında değer kaybeden Türk Lirası’nın oldukça zayıfladığını söyledi.

Analist, küresel bankacılık sistemine karşı önde gelen bir kripto para olan Bitcoin’in Türkiye’de boğa koşusu başlatabileceğini ifade etti ve Türk vatandaşlarının yakında Bitcoin’de yeni bir güvenli bölge bulacağına inanıyor.

Türk Lirası, ülkedeki yüksek enflasyon ve ülkenin para politikaları nedeniyle hızla değer kaybediyor. Yenilenen İBB seçimleri, ABD ile yaşanan S-400 restleşmesi de Dolar/TL kurunu oldukça etkiler hale geldi. Geçtiğimiz sene Mayıs ayı başında 4,2 seviyesinde olan Dolar bu sonuçla Türk Lirası karşısında son 1 sene içerisinde yüzde 50’den fazla değer kazanmış oldu. Türk Lirası, Arjantin Pesosu ile birlikte Dolar karşısında en çok değer kaybeden para birimi konumunda.

Bunun yanı sıra Türkiye, Avrupa’da kripto paralara en çok yatırım yapan ülke olarak göze çarpıyor. Öte yandan dünyada İran, Venezuela ve Arjantin gibi ülkelerde yaşayan insanlar paralarının değer kaybıyla birlikte kripto paralara yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı.

Türkiye, Bitcoin’e yatırımda dünya çapında ilk 10’da

Arjantinliler Peso yerine Bitcoin’e yatırım yapıyor

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!