Koronavirüs salgınıyla birlikte dolandırıcılar daha yaratıcı hale geldi. Bitcoin dolandırıcıları, Meghan Markle ve Prens Harry’nin Bitcoin kazancı ile ilgili sahte sözlerini içeren bir BBC haberiyle, yatırımcılara günde 1.300 dolar kâr edeceklerini söyleyerek insanları ağına düşürmeye çalıştı.

Britanya Kraliyet Ailesi üyesi Meghan Markle ile Prens Harry’nin adı, bu kez Bitcoin dolandırıcılığında kullanıldı. Markle ile Harry, Bitcoin dolandırıcılarının Bitcoin Evolution yani Bitcoin Evrimi adını verdikleri bir sitede ünlü isimlerin Bitcoin ile ilgili aslında sahte olan sözlerini yayınlayıp sitelerinde pop-up reklam gibi göstererek ünlü isimlerin, yatırımcılara 3-4 ayda servet kazanabilecekleri görüntüsü aktarıldı.

Bitcoin’le geçindikleri izlenimi verildi

İkilinin Kraliyet Ailesi üyeliğinde çekildikten sonra bağımsız olmak için bu yola başvurduklarını ve oldukça iyi kazanç edindikleri izlenimi verildi. Kullanıcıların “Bitcoin Evolution” uygulamasına telefonlarına indirebilecekleri ve sisteme kaydolabilecekleri web sitesi tasarlanmış ve Bill Gates ve Eric Schmidt gibi sahte referanslar kullanılan ve 1.300 dolar vaat edilen platformda “Dünyada %99.4 kesinlikle kazanma performansı gösteren başka bir trade uygulaması yok” sloganı beliriyor ve kullanıcıların kaydolması isteniyor.

Birleşik Krallık mali denetçilerinin geçen yıl açıkladığı bir raporda, dolandırıcıların bu tip ticaret platformlarıyla insanlardan toplamda 34 milyon dolar kazandığını ifade etmişlerdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.