Hong Kong merkezli teknoloji şirketi ve uygulama üreticisi Meitu, başlangıçta koyduğu 100 milyon dolarlık kripto para yatırım yapma hedefine ulaştı ve 10 milyon dolar daha ödeyerek 175 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Şirket, rezervinde toplamda 31,000 ETH ve 940 BTC tutuyor.

Hong Kong borsasında işlem gören halka açık şirket, Kripto Para Yatırım Planında belirlediği 100 milyon dolar’a ulaşmak için 175 BTC daha satın aldığını duyurdu. Plan, Meitu’nun hem bir yatırım hem de gelecekteki girişimler için hazırlık olarak hazinesine 100 milyon dolar BTC ve ETH eklemesini içeriyordu. Meitu, gelecekte merkezi olmayan uygulamaları başlatmak için bazı ETH’yi kullanmayı planlıyor.

Meitu’nun bu alımı da Coinbase’den mi yaptı?

İlk kez 40 milyon dolarlık BTC ve ETH’yi bu yılın Mart ayı başlarında alan ve daha fazla alım yapma niyetini açıklayan şirket bundan bir hafta sonra 49 milyon dolarlık daha BTC ve ETH satın almıştı. Bugünkü duyuruyla birlikte ilk aşama satın almanın son 10 milyon dolar’ını da değerlendirmiş oldu.

Mart ayının başındaki Bitcoin alımını Coinbase kripto para borsasından yapan Meitu’nun bu alımı hangi borsadan yaptığı ise belirtilmedi. Meitu, rezervine kripto para ekleyen ilk Çin merkezli halka açık şirketlerden biri. Square, Tesla ve MicroStrategy gibi diğer teknoloji firmaları da benzer BTC alımı yapmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!