Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ve Ethereum alımına başlayan ve yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım hedefine ulaşan Çinli teknoloji şirketi Meitu’nun hisseleri, Bitcoin ve Ethereum’un düşüşüyle birlikte dump yedi ve yüzde 8 oranında bir gerileme yaşadı.

Kripto para piyasasında son dönemdeki en büyük çöküş olarak adlandırılabilecek ‘Kara Çarşamba’da Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi kripto para birimlerinin büyük ölçüde düşüş göstermesinin ardından, halka açık Çinli şirketlerin hisse senetleri bugün keskin bir şekilde düştü. Bu şirketlerin arasında Hong Kong borsasında işlem gören ve Bitcoin ile Ethereum alımlarıyla dikkat çeken Meitu da yer aldı. Rezervinde toplamda 31,000 ETH ve 940 BTC tutan şirketin hisseleri yüzde 8 değer kaybetti.

Kripto para birimleriyle bağlantılı 50 şirketin hisse senedini izleyen bir endeks, Şangay ve Shenzhen borsalarında% 1,6 düşüş gözledi. Kripto şirketleri tarafından kullanılan üçüncü taraf ödeme hizmetleri sunan Shenzhen Asia Link, bu listeye liderlik etti ve borsa kapanmadan önceki seansta %10 düştü.

ABD’de de yüklü Bitcoin alımları yapan MicroStrategy ve Tesla gibi Bitcoin bağlantılı şirketler de zarar gördü ve MicroStrategy (MSTR), %6 ve Tesla (TSLA) %2 değer kaybetti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.