Lider kripto para hedefi yükseğe koyarken kurumsal Bitcoin alımları devam ediyor. 7 Mart’ta 40 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum aldığını duyuran Çinli teknoloji şirketi Meitu, 28.4 milyon dolarlık 16.000 Ethereum ve 21.6 milyon dolarlık 368 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Toplamda 766 Bitcoin ve 31.000 Ethereum’u bulunan şirketin bu varlıkları 90 milyon dolarlık bir değere sahip.

Grayscale, Microstrategy ve son olarak Tesla’nın kurumsal olarak Bitcoin alımları çığ gibi büyüyerek BTC’nin fiyatını 60 bin dolara kadar çıkarmıştı. Meitu da bu trendi takip ederek yeni alımlar gerçekleştiriyor. Şirket 7 Mart’taki Bitcoin ve Ethereum alımından sonra bir alım daha gerçekleştirdi ve elinde bulunan BTC ve Ether varlıklarını yaklaşık değer olarak 90 milyon dolara çıkardı.

Hong Kong ve Tayvan’da da popüler olan, Google Play ve App Store’da indirilebilen Meitu, bir resim düzenleme yazılımı ve şirket ayrıca akıllı telefon da üretiyor.

COVID 19 pandemisi patladığında yaklaşık 5 bin dolar civarlarında seyreden Bitcoin’in fiyatı son bir yılda yüzde 1000 artış gösterdi ve 60 bin dolara kadar dayandı. Bu yükselişte FED’in para basması ve piyasaya dolar saçmasının payı olduğunu söyleyen MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin maksimalisti Michael Saylor kurumsal alımların çok büyük ölçüde genişleyeceğini iddia ediyor. Saylor’ın Microstrategy’si yaklaşık 5 milyar dolarlık bir Bitcoin varlığına sahip.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!