Meksikalı merkezli kripto para borsası Bitso’da yatırımları bulunan risk sermayesi fonu Cometa, yaptığı açıklamada, Bitso’nun C Serisi finansman turunda 250 milyon dolar topladığını ve plâtformun değerinin 2.2 milyar dolara çıktığını bildirdi.

Hedge fonu devi Coatue ve yatırım firması Tiger Global tarafından ortaklaşa yönetilen tur, şirketin değerlemesini 2,2 milyar dolar olarak belirleyerek ülkenin de ilk unicorn’u yaptı.

Yatırım şirketin yüzde 8’ini oluşturuyor

Turdaki diğer yatırımcılar arasında Paradigm, BOND, Valor Capital Group, QED, Pantera Capital ve Kaszek yer alıyor. 2 milyonu aşkın kullanıcısıyla Latin Amerika’nın en büyük kripto para alım satım plâtformu olan Bitso, Aralık 2020’de açıklanmayan bir değerlemeyle 62 milyon dolarlık B Serisi finansmanı toplamıştı.

Yüzde 8’lik kısmını oluşturduğu yatırımla birlikte Bitso, Meksika’da 1 milyar doların üzerinde bir değere ulaşan ilk fintech oldu. Cometa, Meksika, Arjantin ve Brezilya’da faaliyet gösteren Bitso’nun, kripto paralar için başka kullanım alanları geliştirdiğini de sözlerine ekledi.

Bitso, Meksika’nın en büyük kripto para alım satım plâtformlarından biri konumunda. 2014 yılında kurulan borsa, 2016 yılında aralarında Grayscale’in çatı şirketi Digital Currency Group’un da bulunduğu yaklaşık 10 yatırımcı tarafından fonlanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.