Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Meltem Demirörs, Bitcoin ile ilgili paylaşımlarıyla dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Kullanıcılar internette Meltem Demirörs kimdir, Meltem Demirörs nereli, kaç yaşında gibi kelime gruplarıyla arama yapıyor. Meltem Demirörs ile ilgili detaylar şu şekilde…

Meltem Demirörs, küresel bir müşteri tabanı adına 4 milyar dolarlık varlıkları yöneten ve dijital varlık ekosisteminde gezinen yatırımcılar ve girişimciler için güvenilir bir ortak olarak hizmet veren bir dijital varlık yatırım şirketi olan CoinShares’in Chief Strategy Officer yani Baş Strateji Yöneticisidir.

Dijital varlık yatırımında deneyimli bir uzman olan Meltem, Bitcoin ekosisteminin büyümesini ve kabulünü hızlandırmak için önemli çalışmalara sahip biri.

1 milyar dolarlık portföy yönetti

CoinShares’e katılmadan önce Meltem, Digital Currency Group’un kurulmasına ve büyümesine yardımcı oldu, dünyanın en büyük şirketlerinden sermaye topladı ve 120 şirket ve 4 yan kuruluştan oluşan 1 milyar dolardan fazla portföyü yönetti. Bitcoin’den önce, petrol ve gaz endüstrisinde ticaret, kurumsal hazine ve M&A gibi sektörlerde çalıştı.

Dünya Ekonomik Forumu Kripto Para Birimi Konseyi’nin kurucu üyesi ve eş başkanıdır ve Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde Bitcoin’in önemi konusunda önemli açıklamalarda bulunmuştur. Meltem, Oxford’un yanı sıra mezun olduğu MIT’de ders veriyor.

33 yaşındaki Meltem Demirörs, şu anda İmralı’da tutuklu ulunan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile ilgili yaptığı flaş açıklamayla yeniden gündeme geldi.

Türk kökenli ABD vatandaşı Demirörs, kişisel Twitter hesabından paylaştığı tweet’te “Kendini beğenmiş pek çok “devrimci” Öcalan’ı hiç okumadı ve gösteriyor ki Kadınların toplumdaki rolünü kökten değiştirmeden politik, ekonomik ve sosyal kurumlarımızda köklü bir değişiklik yapamayız. Bitcoin’in binlerce kadın milyoneri yaratması için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı ve bu sözleriyle Türk kripto topluluğunun büyük tepkisini çekti.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin 4 ay sonra 10 bin doları aştı!

Bekâr olan ve Instagram’ı bulunmayan Demirörs’ün, şu anda Twitter’da 225 binden fazla takipçisi bulunuyor ve günlük Bitcoin tweet’leriyle dikkat çekiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.