Arjantin’in en büyük e-ticaret sitelerinden MercadoLibre, dijital uygulaması aracılığıyla kripto dünyasına adımını atıyor. Kullanıcılar bundan böyle uygulamadan kripto para alıp satabilecek.

Piyasa değerine göre en büyük fintek Latin Amerika şirketi konumundaki finansal ürün yelpazesini genişletmek adına, kripto para endüstrisine giriş yaptı. Brezilya’daki müşteriler yakında dijital cüzdanlarını kullanarak kripto para birimleri satın alabilecek, satabilecek ve tutabilecekler.

MercadoPago başkan yardımcısı Tulio Oliveira’ya göre, hizmet Kasım ayının başlarında küçük bir müşteri grubuna sunuldu ve önümüzdeki haftalarda daha geniş bir şekilde kullanıma sunulacak. Oliveira, uygulama için “Kriptoya adım atmaya karar vermeden önce çalışmak ve öğrenmek için zaman ayırdık ve bu sektörün ileride bir dönüşüm potansiyeli var ve bizim için yeni bir yol açıyor.” dedi.

PayPal ve Venmo örnek alındı

Oliveira, müşterilerin ilk başta MercadoLibre’de satın alınan mallar için doğrudan ödeme yapmak için kripto para birimleri kullanamayacaklarını söyledi ve kararın ABD’nin en büyük dijital ödeme şirketleri PayPal ve Venmo benzer olduğuna dikkat çekiyor.

MercadoLibre geçtiğimiz Mayıs ayında bilançosunda tutmak için 7,8 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. MercadoLibre kurucu ortağı ve CEO’su Marcos Galperin’in kripto para birimleri etrafındaki fırsatların potansiyeli konusunda önemli açıklamalar yapmıştı ve Bloomberg’e verdiği demeçte, “Kripto büyük bir gelecek olacak. İnsanlar Bitcoin gibi arzı düşük ürünlere yatırım yaparak paralarının değerini korumak istiyor.” demişti.

2003 yılında kurulan fintek şirketi, toplam ödeme hacmi, üçüncü çeyrekte ABD doları bazında bir önceki yıla göre %44 artarak 20,9 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!