2020’nin ortasından bu yana revaçta olan DeFi ürünleri ve borsaları, 2021 yılına da iyi başladı. Merkeziyetsiz finans borsaları, Şubat ayında 73 milyar dolarlık hacimle rekor kırdı.

The Block’un derlediği verilere göre, merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) Şubat ayını en yüksek aylık hacimle sonlandırdı. Şubat ayının aylık hacmi, Ocak ayına göre 12 milyar dolar artarak yaklaşık 72.89 milyar dolar ile yeni bir rekor kırdı.

DEX alanında liderliğini sürdüren Uniswap, 36.6 milyar dolar ile aylık hacmin çoğunu oluşturdu. Bu, borsanın arka arkaya en çok hacim yaptığı üçüncü ay oldu ve aylık 30 milyar doların üzerinde bir hacme sahiptir. SushiSwap ve Curve ikinci oldu ve sırasıyla 14.93 milyar dolar ve 4.42 milyar dolar’a ulaştı.

Öte yandan Şubat ayında ayrıca, Ethereum madencileri için şimdiye kadarki en yüksek aylık gelire sahip oldukları ay oldu. Gelirlerin kabaca yarısı işlem ücretlerinden geldi ve bu ay kısa bir süreliğine 2 bin doları aşan ETH’nin fiyatını da yansıtıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.