Kripto para araştırma firması Messari’de analist olan Ryan Watkins, Ethereum‘un (ETH) yapacağı güncellemelerle birlikte en değerli kripto para birimi olarak Bitcoin‘i (BTC) geçebileceğine inanıyor.

Watkins, Ethereum 2.0’a geçişin kripto paranın, politikasında bazı değişiklikler getireceğini ve bunun da Ether’in (ETH) gelecekte lider kripto para birimi olarak bayrağı Bitcoin’den devralınmasına yol açabileceğini söyledi.

Analist, Bitcoin’in benzersiz şekilde pazarladığı nokta bir “değer deposu” varlığı olması ve para politikasının çok öngörülebilir olmasıdır.” dedi ve “Bence Ethereum 2.0’a geçiş ve Proof of Stake prensibi, Ethereum blok zincirini korumanın yeni bir yolu gibi. Ethereum aslında Bitcoin’den daha güvenli olabilir” ifadelerini kullandı.

DeFi tarafına dikkat çekti

Watkins, her yıl daha fazla token arzı yakıldığından Ethereum 2.0’ın getirdiği yeni para politikasının ETH’ın deflasyonist bir varlık olmasına yol açacağına dikkat çekti. Messari analisti, bunun şüphesiz Ethereum için daha yüksek bir değer önerisine yol açacak olsa da, Ethereum üzerine inşa edilen DeFi (merkezi olmayan finans) uygulamalarındaki artışın, kripto alanındaki blok zincirinin faydasını nasıl daha da ilerlettiğini vurguladı.

“Ethereum’un paraya dönüşme şekli, aslında ülkeler tarafından bir para birimi olarak benimsenmesi değildir. Paraya dönüşme şekli aslında kendi ekonomisini inşa etmektir.” diyen Watkins, Ethereum’un GSYİH’sinin aslında dünyadaki birçok büyük ülkeye rakip olduğunu belirtti.

Blockchain Center’dan gelen veriler, Ethereum’un düğüm sayısı, işlem sayısı ve toplam işlem ücretleri açısından Bitcoin’i zaten aştığını gösteriyor. Bununla birlikte, piyasa değeri açısından Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerinden hala uzakta ve toplamda 200 milyar dolar seviyelerinde. Bu haberin yazıldığı sırada Ethereum (ETH), 1.845 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!