Kripto veri ve araştırma şirketi Messari, NFT pazarı hakkında yeni bir rapor yayınladı. Rapora göre, Gemini adlı kripto para borsasının sahipleri erken Bitcoin yatırımcıları Tyler ve Cameron Winklevoss’ların sahibi olduğu NFT plâtformu Nifty Gateway, 774 milyon ila 1.2 milyar dolar arasında bir değerlemeye sahip olduğu tahmin ediliyor.

Grimes, Kings of Leon, Beeple gibi santaçılar, NFT sektörüne adım atarak rekor kırdıkları satışları sayesinde son haftalarda ısınan piyasanın geniş bir incelemesinin parçası olan raporda NFT pazarının daha da büyüyeceği öngörülüyor.

NFT dünyası çığ gibi büyüyor

Yıllardır var olan ancak son birkaç ayda büyük bir popülariteye ulaşan NFT piyasası son günlerde hareketli günler yaşıyor. Jack Dorsey’in tweet’inin 2.5 milyon dolar değerlemeye ulaşması ve bunun devamında birçok ünlü ismin de bu dünyaya adım atması pazarı canlandırdı ve ilgiyi bu yöne çekti.

NFT piyasasındaki satış hacmi Şubat ayında 29 kat arttı ve Winklevoss’a ait Nifty Gateway, ekosistemin en büyük platformu olmaya devam ediyor. Messari, bu pazar yerinin 774 milyon ile 1,2 milyar dolar arasında bir değere sahip olduğunu söylüyor. Piyasada ikinci olan OpenSea’nin, yıl boyunca nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak 321 ila 498 milyon dolar arasında bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor. Bir başka ünlü NFT plâtformu Rarible ise yüzde 29’luk artış göstererek bu alanda iddialı olduğunu gösterdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!