Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kripto para ile ödeme yöntemini test ediyor. Eski adını Facebook’tan Meta’ya çeviren şirketin dijital para cüzdanı Novi’nin yakında WhatsApp’a entegre edileceği bildirildi. WhatsApp’ın yeni beta sürümünde bulunan kod satırları, gelecekte Meta tarafından WhatsApp için kullanılabilecek bir Novi cüzdan entegrasyonunu ortaya çıkardı.

Novi ödeme portalı, anlık mesajlaşma platformuyla entegrasyonun ardından kullanıcıların dünya çapında para transfer etmesine ve ödeme yapmasına olanak tanıyacak. WhatsApp, gelecekte Novi Cüzdan’ı kullanmak için kullanıcılardan kimlik kanıtlarını göndermelerini isteyebilir. Entegrasyon henüz onaylanmazken, WhatsApp’ın ana şirketi Meta, finansal hizmetlerini WhatsApp’a getirme planlarını duyurmuştu. Şirket, geçtiğimiz günlerde Hindistan’da iadeler özelliğini de devreye sokmuştu.

Şu anda Hindistan ve Brezilya’da test edilen Novi üzerinden kullanıcılar birbirlerine Pax Dollar (USDP) gönderimi yapabiliyor.

Meta’nın Novi’den Sorumlu Başkanı David Marcus, hedeflerinin tüm ödeme hizmetlerini bir araya getirmek olduğunu söyledi. Dijital para cüzdanı Novi, şu anda Türkiye’de kullanılamıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.