Metaverse akımının önemli projelerinden Bloktopia, yatırımcılarını sevindirdi. Gate.io ve KuCoin gibi borsalarda işlem gören Bloktopia (BLOK), TSİ 14:00 sularında OKeX’te listelendi ve yüzde 20’den fazla artış yaşandı. 1 hafta içerisinde yüzde 70’ten fazla yükselerek dikkat çeken BLOK, 0.0709 dolardan, 0.13 dolar seviyelerine yükseldi.

Günümüzün en önemli akımlarından kabul edilen Metaverse hayatımıza dahil olmaya başladı. Kripto dünyasındaki şirketler de bu projelere yatırım yapıp bu doğrultuda Metaverse projelerini hayata geçirmeye başladı.

Facebook’un çatı şirket ismini Meta olarak değiştirmesi ve Mark Zuckerberg’in artık Metaverse alanına daha fazla mesai harcayacaklarını açıklamasının ardından kripto dünyası bu haberleri ve gelişmeleri olumlu fiyatlamış. Ekim ayının son günlerinden bugüne kadar birçok Metaverse projesi inanılmaz yükselişlere imza atmış, Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) gibi projelerin yaptığı ralli sonrası yatırımcılar bu alandaki projelere yoğunlaşmıştı.

Bloktopia’nın OKeX grafiği.

Bu projelerden biri olan Bloktopia (BLOK), KuCoin, Gate.io, QuickSwap, Bitrue, Hotbit, Hoo ve ZT gibi borsalarda işlem gören BLOK, sonunda daha majör bir borsada listelenme fırsatını buldu. Bloktopia bugün 14:00 itibariyle OKeX’te listelendi ve borsada büyük bir artış sağlarken, Coinmarketcap verilerine göre genel piyasada yüzde 20’den fazla yükseldi.

Sosyal medyada gündem olan ve hakkında 10 binden fazla tweet atılan Bloktopia’nın fiyatı 0.13 doları gördü ve bu haberin yayımlandığı sırada 0.1139 dolardan işlem görüyor.

Bloktopia (BLOK) nedir, ne işe yarar? Bloktopia’nın geleceği var mı? Bloktopia (BLOK) nasıl ve nereden alınır?

Sanal gerçeklik üzerine kurulu bir evrende var olan Bloktopia, Polygon blok zinciri üzerinde kurulu bir metaverse projesidir.

Projeden bahsetmek gerekirse 21 milyon ile sınırlı Bitcoin arzına gönderme olarak oluşturulan 21 katlı bir gökdelende kullanıcılar VR deneyimiyle birlikte yaşam alanı, alışveriş ve günlük hayatta ne yapılıyorsa onu Bloktopia’da tecrübe ediyor.

İlginizi Çekebilir:  ABD Adalet Bakanlığı'ndan Tether (USDT) yöneticilerine dolandırıcılık soruşturması

Burada yer alan veya ‘yaşayan’ kullanıcılar Bloktopialılar olarak adlandırılıyor. Bloktopialılar, gayrimenkul sahipliği, reklam geliri, oyun oynama, ağ kurma ve çok daha fazlasıyla gelir elde edebiliyor. Dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D Oluşturma Motorunu kullanan Bloktopia, çarpıcı görselleştirmeler ve kullanıcı deneyimi oluşturmak için bu teknolojiden yararlanacak.

Bloktopia (BLOK)’u satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.