CityCoins, NYCCoin’in piyasaya sürülecek bir sonraki şehir token’ı olacağını ve madenciliğinin de Çarşamba günü başlamasının planlandığını duyurdu.

CityCoins, New York şehrinin kendi kripto para birimi olacak NYCCoin’in piyasaya sürülecek bir sonraki token olduğunu açıkladı. Önceki hafta Bitcoin destekçisi Eric Adams’ın New York Belediye Başkanı seçilmesinden sonra kripto paralarla alakalı eğitimde de önemli adımların atılacağı konuşulmuştu.

Miami şehri, Miami Coin’den 21 milyon dolar gelir elde etti

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, geçen hafta Bloomberg ile yaptığı röportajda projeyle ilgilendiğini belirtti. New York’taki talebe göre “bunu gerçekleştirmek için yöne bakacağını” söylemişti.

CityCoin’ler, şehrin sakinlerin token madenciliği yoluyla yerel yönetimlere ek bir gelir akışı getirmeyi amaçlayan programlanabilir tokenler olarak biliniyor. Madenciliğini yapanlar, meydana gelen token’lardan bir yüzde alacak.

İlk şehir token’ı olma özelliğine sahip Miami Coin bu konuda diğer şehirlere örnek teşkil ediyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez proje konusunda iyimser ve MiamiCoin’in şehre yıl boyunca 60 milyon dolar kazandırabileceğini düşünüyor. CityCoins’e göre, Miami şehri Miami Coin’in Ağustos ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 21.3 milyon dolar kazandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.