Bitcoin maksimalistlerinin liderliğindeki kripto para birimi dünyası, hala son zamanlarda yaşanan çöküşü düşünüyor ve BTC, koronavirüs korkuları dünyaya yayılırken bir gün içinde değerinin% 50’sinden fazlasını kaybetti. Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, lider kripto paranın çöküşüne neyin yol açabileceği konusundaki tartışmalara yanıt verdi ve “satış yapan kurumlar değil, pazardaki panik satışı” dedi.

Mike Novogratz, Bitcoin’in 3 bin 600 dolara kadar inmesine “Bu kaldıraçlı bir yıkayıcıydı” yorumunu yaparken 12 Mart’ta, kripto para birimi dünyası, tarihin en büyük düşüşlerinden birine tanık oldu ve çünkü en iyi altcoinlerin çoğu saatlerce değerlerinin yaklaşık% 40 -% 50’sini kaybetti.

Bitcoin satışı panik satışı mı?

Kötüleşmenin esas olarak koronavirüs salgınına tepki gösteren pazarlar ışığında satan kurumlardan kaynaklanabileceğini belirten bir takım analistler ortaya çıktı.

Bitcoin eğitimcisi Jimmy Song, kurumların BTC’yi toplu olarak satın almasının, bu gibi durumlarda en büyük para birimini büyük bir satış baskısı riskine maruz bırakmış olabileceğine inanıyor.

Bu arada bu satış dalgası dünya, küresel finansal krize karşı savaşırken 2009’da altına benzer bir panik satış durumunu getirebilir. BlockTower Capital yöneticisi Ari David Paul, “Standart panik sırasında nakit para hariç her şey satılıyor. Çünkü insanlar yiyecek satın almalarını ve kira ödemelerini sağlayan şeyleri istiyorlar. Korku = nakit hariç her şey düşer. ” yorumunu yaptı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!