Uzun süredir dijital para yatırımcısı olan ve Bitcoin hakkındaki yorumlarıyla da dikkat çeken Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, borsa yükseldikçe “gerçeklikle sarsılmamış” küçük yatırımcıların, hisseler dip yapmadan önce çıkmaları gerektiğini söyledi.

Koronavirüs’ün etkisine vurgu yapan Novogratz, borsanın yükselişi ile ilgili “İrrasyonel coşku yaşıyoruz ve bu bir balon” dedi. Ünlü CEO, “Ekonomi öğütüyor, yavaşlıyor, Covid’in içine girip çıkıyoruz, ancak teknoloji pazarı her gün yeni zirveler yapıyor. Bu klasik bir spekülatif balon.” ifadelerini kullandı.

Novogratz’dan borsanın yükselişine Bitcoin örneği

S&P 500 endeksinin henüz yükselmediği ve Koronavirüs nedeniyle yaşanan kayıpları silmediği dönemde Wall Street’in kurt yatırımcıları Stan Druckenmiller ve David Tepper, aylar önce borsanın bu yükselişiyle ilgili alarm vermişti. Novogratz, Bitcoin‘in birkaç ay içinde 8 bin dolardan 20 bin dolara çıktığı 2017’de, özellikle teknoloji hisse senetlerindeki artışı hatırlattığını belirtti ve sonraki çöküşe dikkat çekti.

Novogratz, teknoloji hisselerini büyük ölçüde kaçırdığını, bunun yerine altın ve Bitcoin’e yatırım yaptığını ve borsaya akan likiditeden faydalandığını söyledi. “Büyüme tarafında, teknoloji tarafında gerçekten tehlikeli değerlere sahibiz” dedi. “Zoom veya Tesla veya Beyond Meat’ten bahsedersek hisselerin bir hikayesi varsa bile, herkes acele ediyor ve bu beni endişelendiriyor.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.