Agresif Bitcoin alımlarıyla her fırsatta kripto para dünyasının ilgisini çeken Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘e yeni bir tanımlamada bulundu. Saylor, dünyanın en büyük kripto parasına ‘dijital mülk’ benzetmesinde bulundu.

Michael Saylor, Bitcoin’in ‘ABD’de asla para birimi olmayacağını’ düşünmüyor. MicroStrategy patronu, Bitcoin’in dijital bir para biriminden ziyade bir mülkiyet biçimi olduğunu düşünüyor ve ABD hükümetinin diğer mülkiyet biçimleri tarafından tehdit edilmediğine dikkat çekiyor.

Coin Stories adlı podcast’te konuşan Saylor, Bitcoin’in ABD doları için bir tehdit olduğunu düşünüp düşünmediği sorulduğunda, “Ben buna (Bitcoin’e) dijital bir mülk derdim; mülkiyet için bir tehdittir; özellikle diğer mülkiyet biçimleri için bir tehdittir. Altın mülktür; gayrimenkul mülktür. Birleşik Devletler hükümetinin gayrimenkul, binalar, şirketler veya altın tarafından tehdit edildiğini düşünmüyorum.” şeklinde yanıt verdi. Ünlü CEO, geçtiğimiz günlerde “Bitcoin’in ABD’de bir para birimi olacağını gerçekten düşünmüyorum. Olmaması gerektiğini de düşünmüyorum. İnsanların artık gayrimenkul, hisse senedi, iş kurmak veya altın satın almak gibi geleneksel yatırımları tercih etmek yerine Bitcoin satın alıp almamayı tartıyor. Ve Bitcoin’in yaptığı şey, diğer mülkiyet biçimlerini şeytanlaştırmak.” açıklamasını yapmıştı.

MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana kademeli olarak Bitcoin biriktiriyor ve firma şu anda bugünün fiyatlarında yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde 105.085 BTC’ye sahip.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.