Bitcoin yatırımı yapan nadir kurumsal şirketlerden olan MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, Twitter üzerinden kendisine ait ne kadar Bitcoin’i olduğunu açıkladı.

Dünyanın en büyük halka açık işlem gören, toplamda 38 bin Bitcoine sahip olan iş zekası şirketi MicroStrategy, geçtiğimiz dönemde en çok Bitcoin yatırımı yapan şirket unvanını almıştı.

Twitter’dan kendisine ait ne kadar Bitcoin’i olduğu sorularını yanıtlayan MicroStrategy kurucusu Saylor, serveti hakkında açıklama yaparken elinde tam 17 bin 732 adet Bitcoin bulunduğunu söyledi. Yaklaşık 18 bin adet Bitcoin’i elinde tutan Saylor’un Bitcoin zenginliği dudak uçuklatıyor.

Kişisel Bitcoin serveti 235 milyon doları aşkın durumda

1 Bitcoin’e yatırım yaptığı dönemde 9.800 dolar ödeyen Michael Saylor, 17.732 Bitcoin için geçmişte ortalama 173 milyon dolar ödemiş oluyor. Bitcoin’i şu anda 13.300 dolar olarak baz alırsak Saylor’un 17.732 adet Bitcoin için bugün yaklaşık olarak 235 milyon dolar ödemesi gerekiyordu. Yani Saylor’un şu anda 235 milyon dolarlık Bitcoin’i bulunuyor ve yatırımcının kârı ise hesaplandığında yaklaşık 62 milyon dolar.

Bitcoin rezervlerini 100 yıl boyunca korumayı planladıklarını ve satmaya niyetleri olmadığını açıklamış ve şirketine daha fazla Bitcoin alması yönünde tavsiye verdiğini de ifade etmişti. Saylor Bitcoin’i ayrıca altından daha önemli bir yatırım aracı oolarak gördüğünü de belirtmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.