Kripto girişimi Palm NFT Studio, Microsoft’un girişim fonu M12 tarafından yönetilen ve girişim şirketi Griffin Gaming Partners’ın da katılımıyla erken aşamadaki bir finansman turunda 27 milyon dolar topladığını açıkladı.

Ethereum’un kurucu ortaklarından olan Joseph Lubin’in NFT odaklı kripto girişim şirketi Palm NFT Studio’nun, B Serisi turundaki diğer yatırımcıları arasında yatırım firmaları RRE, Third Kind Venture Capital, NFT yatırımcısı Sfermion ve The LAO yer aldı.

Palm NFT Studio’nun İcra Kurulu Başkanı Dan Heyman, Reuters’e verdiği bir röportajda, şirketin araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparak ve yeni yetenekler alarak platformunu ölçeklendirmek için sermayeyi kullanmayı planladığını söyledi.

Girişim sermayesi şirketleri, PitchBook’un verilerine göre bu yıl 1 Ekim itibariyle kripto ve blok zinciri şirketlerine 21.4 milyar dolar yatırım yaptı. Geçen ay, kullanıcıların NFT’leri kullanarak sanal bir dünya oluşturmasına olanak tanıyan Hong Kong merkezli bir oyun platformu olan Sandbox, SoftBank’ın Vision Fund 2 liderliğindeki yatırımcılardan 93 milyon dolar topladı.

Palm Studio’nun misyonu ne?

Palm, Ethereum ile verimli bir şekilde oluşturulmuş, kültür ve yaratıcılık için yaratılan yeni bir NFT ekosistemidir. Palm ekosistemi, düşük gaz maliyetlerine, hızlı işlem kesinliği vaat ediyor ve Proof of Work sistemlerinden %99,9’un üzerinde daha fazla enerji verimli olduğunu iddia ediyor.

Palm NFT Studio, teknoloji, eğlence, kripto sanat ve sanat endüstrisi liderlerinden oluşan bir topluluk olarak kendini ifade ediyor. Şirket, NFT platformlarında ve Palm’da yeni nesil işler oluşturmak isteyen sanatçılar ve hak sahipleri için yaratıcı hizmetler sunuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!