Dünyaca ünlü teknoloji devi Microsoft, Excel programındaki para birimlerine Bitcoin‘i de ekledi.

Sadece Windows değil, Macintosh gibi işletim sistemlerinin tabanında da çalışan tablolama programı olan Excel’e Bitcoin eklendi. Yavaş yavaş ana akım piyasada kendine yer bulmaya başlayan BTC, bir engeli daha aştı. Microsoft’un, Bitcoin’i para birimlerine eklemesini ise bir kullanıcı, Twitter’dan ekran görüntüsüyle birlikte tweet atarak paylaştı.

Microsoft, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine hep kuşkuyla baktığı algısının bu haberle yerle bir olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan şirketin birçok blockchain start-up’ını desteklediği ve kendine ait projeler de oluşturduğunu da göz önünde bulundurursak bu küçük ama önemli adımın daha sonrasında daha ciddi hamleleri getirebilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.