Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’ın CEO’su olduğu MicroStrategy, 15 milyon dolar karşılığında 57 bin 146 dolar ortalamayla 262 Bitcoin daha satın aldı. Şirketin toplamda tuttuğu BTC sayısı 91,326‘ya çıktı.

Grayscale ile birlikte en fazla Bitcoin alımı yapan şirket olarak bilinen MicroStrategy, Bitcoin’e duyduğu güvenin nişanesi olarak BTC satın almaya devam ediyor.

MicroStrategy’nin hisseleri, 5 Mart’ta 620 doların biraz üzerinde kapandıktan sonra son günlerde önceki düşüş eğilimini tersine çevirdi. Google verilerine göre, MicroStrategy’nin hisse senedi 796,14 dolardan işlem görüyor.

Agresif Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken şirket, dünya üzerinde ‘bilinen’ en çok Bitcoin varlığına sahip şirket konumunda. 2020’ni ortalarından beri BTC alan ve piyasaya bu anlamda yön veren şirket, iş zekâsı alanında hizmet veriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.