Son dönemde kurumsal yatırımcıların aktığı kripto para piyasalarında yeni bir gelişme daha yaşandı. NASDAQ’ta işlem gören dünyanın en büyük iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan platform MicroStrategy, yeni bir Bitcoin alımına daha imzasını attı. Şirket, 650 milyon dolara 29,646 adet Bitcoin satın aldı.

Son dönem bir fenomen haline dönüşen MicroStrategy, yeni bir alım daha yaptı ve piyasalara mesaj niteliğinde bir hamle yapmış oldu. CEO’su Michael Taylor’ın büyük bir inançla bağlı olduğu Bitcoin için bir adım daha atılmış oldu. Pozisyonlarını ve Bitcoin portföyünü iyiden iyiye genişleten şirket, bu satın alımla birlikte toplamda 1 milyar 596 milyon dolarlık 70,470 BTC’si bulunuyor.

“Bitcoin’e olan inancımız devam ediyor”

MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor, alım sonrası yaptığı açıklamada “Şirket, Hazine Rezerv Politikasına uygun olarak faaliyet göstermeye devam ediyor ve şu anda yaklaşık 70.470 Bitcoin tutuyor. Bugün duyurulan ek Bitcoin’lerin satın alınması, dünyanın en yaygın olarak benimsenen kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olduğuna olan inancımızı teyit ediyor. Bilançomuzun proaktif yönetiminin, şirketin artan gelir ve karlılık performansı ile birleştiğinde, hisse senedi fiyatımızın son zamanlardaki değerlenmesinde önemli faktörler olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.