Agresif Bitcoin alımlarıyla kripto para piyasasına yön veren Microstrategy CEO’su Michael Saylor, bugün katıldığı bir yayında Bitcoin’deki son düşüşü değerlendirdi. MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’in bir gün fiyat düşüşlerinde bile 100 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olacağını söyledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, iki gün önce 58 bin dolar seviyelerine dayanmıştı. Dün ve bugün süren aşağı yönlü hareketlerle yüzde 20’ye yakın bir düşüş yaşadı ve altcoin piyasasını da peşinden sürükledi. Bu haberin yazıldığı saatte 48 bin dolar civarlarında seyreden Bitcoin‘in bu hareketi piyasaların tek konusuydu.

“Bitcoin bütün piyasayı dengeleyecek”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin’in, kripto para biriminin tüm küresel finansal sistem için “dengeleyici bir etki” haline gelene kadar değer kazanmaya devam edeceğine inandığını söyledi. Cesur bir çağrı ile Bitcoin’in piyasa değerinin bir gün 100 trilyon dolar değerinde olacağını iddia etti.

Yıl başından bu yana yüzde 60 yükselen Bitcoin için aşırı iyimser bir tablo çizen Saylor, “500 trilyon dolarlık bir parasal dünya var bunun dışında hisse senetleriniz, tahvilleriniz, gayrimenkulünüz var. Diğer tarafta 10 trilyon dolarlık piyasa değerindeki altın var ve içinde 1 trilyon dolarlık Bitcoin var. Bitcoin altını ters çevirecek ve tüm altın piyasa değerini kapsayacak. Bitcoin, siber dünyanın bankası.” dedi.

Bitcoin’in ilerleyen zamanda dengeleyici bir pozisyonda yer alacağını söyleyen “Sonra, 100 trilyon dolara çıkana kadar negatif getirili devlet borcunu ve diğer parasal endeksleri de kapsayacak. 10 trilyon dolara ulaştığında, oynaklığı önemli ölçüde azalacak. 100 trilyon dolara doğru ilerlerken, büyüme oranlarının düştüğünü, oynaklığın düştüğünü göreceksiniz ve bu 21. yüzyılın tüm finansal sistemi üzerinde dengeleyici bir etki olacak.” dedi.

Microstrategy’nin ne kadar Bitcoin’i var?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!