Şu anda dünyada Bitcoin rezervi en yüksek şirket konumundaki MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketin daha fazla Bitcoin almak için 400 milyon dolarlık tahvil satışı yapacağını açıkladı. MicroStrategy’nin Bitcoin’leri bundan böyle şirketin yeni kurulan yan şirketi MacroStrategy tarafından saklanacağı belirtildi.

İş zekası analitiği şirketi MicroStrategy, geçtiğimiz aylarda yönetim kurulunda bulunan yöneticilere nakit yerine Bitcoin ile ödeme yapacağını açıklamıştı.

Şirket son olarak 18 Mayıs’ta 43 bin 663 dolar ortalamayla 229 BTC satın almıştı. Şirketin toplam Bitcoin rezervi 92 bin 79 BTC olmuştu.

Microstrategy’nin Bitcoin maksimalisti CEO’su Saylor, önceki gün Miami’de gerçekleşen Bitcoin Konferansı’na konuk olarak 2014 yılında Bitcoin’e yatırım yapması yönünde bir tavsiye aldığını ancak bunu 2020 yılına kadar yapmadığını söylemiş ve “Sanırım tüm geleneksel yatırımlarıma olan inancımı yitirmiş durumdayım.” diyerek Bitcoin’e olan inancının oldukça yüksek olduğunu dile getirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.