Bitcoin hayranı denilebilecek şirket olarak bilinen ABD’li iş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirketin 48 bin 888 dolar fiyatla 205 adet Bitcoin satın aldığını belirtti.

MicroStrategy şirketi, yayımladığı belgede 10 milyon dolar nakit karşılığında yaklaşık 205 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu alım ücretler ve harcamalar dahil Bitcoin başına yaklaşık 48 bin 888 dolar gibi bir ortalama fiyatla şirketin varlıklarına eklendi. Geçmişteki alımlar hesaplandığında, 5 Mart 2021 itibariyle Microstrategy, yaklaşık olarak toplam 2.196 milyar dolar harcayarak Bitcoin başına yaklaşık 24.119 dolar ortalama satın alma fiyatı ile 91.064 Bitcoin rezervine sahip olduğunu da belirtti.

Kurumsal alımlar devam ediyor

Bitcoin’deki fiyat değişimini umursamadan agresif alımlarına devam eden Microstrategy, yeni Bitcoin alımıyla lider kripto para biriminin geleceğine dair olan güvenini ispatlıyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor bilindiği üzere bir Bitcoin maksimalisti. Haberin yazıldığı sırada 48 bin 250 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin için şu ana kadarki en büyük söylenti dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple’ın Bitcoin alacağı yönündeki söylenti. Henüz konuya dair resmi bir açıklama yok.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.