Yüklü bir Bitcoin rezervine sahip olan ve bilinen dünyanın en fazla BTC’sine sahip iş zekası analitiği şirketi MicroStrategy, artık yönetim kurulunda bulunan yöneticilere nakit yerine Bitcoin ile ödeme yapacağını açıkladı.

Şirket yönetiminden yapılan açıklamada bu gelişme için, “Kurul ayrıca bir tazminat biçimi olarak Bitcoin’i onayladığını, sağlam ve halka açık bir açık kaynak mimarisiyle desteklenen, egemen para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu olarak hizmet verebilme kapasitesi bulunan Bitcoin’e olan bağlılığını gösterdi.” denildi.

CEO’luğunu Bitcoin maksimalisti Michael Saylor‘ın yaptığı Nasdaq’ta listelenen şirket, düzenli olarak Bitcoin alıyor ve rezervinde toplamda 2.2 milyar dolar değerinde 24 bin 311 dolar ortalamayla satın aldığı 91,579 Bitcoin bulunuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.