2000 yılında şirkete katılan, MicroStrategy‘de Başkan Yardımcısı ve Kıdemli İcra Kurulu başkan Yardımcısı Wei-Ming Shao, toplamda 15,000 lot hissesini sattı. Shao’nun elinden çıkardığı hisselerin değer yaklaşık 7 milyon dolar değerindeydi.

Agresif Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken ve toplamda 2.2 milyar değerinde yaklaşık 91,326 adet Bitcoin varlığı bulunan ABD’li iş zekâsı şirketi MicroStrategy’de sıcak bir gelişme yaşandı. CEO’luğunu Michael Saylor’ın yaptığı şirkette Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Wei-Ming Shao, elinde bulundurduğu 15,000 lot hissesini yaklaşık 704,93 dolar ortalamayla 1 ilâ 9 Mart 2021 tarihinde sattığı ortaya çıktı. Tecrübeli yönetici, daha önce Kasım 2020’de toplamda 17 bin 600 lotluk hissesini satmıştı.

1989 yılında Michael J. Saylor, Sanju Bansal ve Thomas Spahr tarafından kurulan Microstrategy, NASDAQ borsasında işlem görüyor ve şu anki piyasa değeri yaklaşık 8 milyar dolar civarında.

Wei-Ming Shao’nun hisse satışları.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.