Bloomberg Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in geçici fiyat düzeltmelerine rağmen, varlığın 2022’de boğa koşusunda olacağını söyledi. McGlone, Twitter’dan paylaştığı düşüncesinde Bitcoin’in bir dönem direnç olarak görülen ve sonra destek seviyesi olarak belirlenen 50 bin dolar ile 100 bin dolar’la kıyaslayarak benzer bir dirençle karşılaşacağını belirtti.

McGlone’a göre, Bitcoin artan benimsenme ve arzın azalmasıyla yeni rekor seviyeye ulaşacak. Kıdemli stratejist, attığı tweet’te, “Bitcoin Boğası. 50.000 dolarlık destek ve 2022’de 100.000 dolarlık direnç. Bitcoin, sadece bir boğa piyasası olarak gördüğümüz 2022’ye yaklaşıyor. Gelişmekte olan teknoloji/varlık, azalan arza karşı artan bir benimsenme yaşıyor ve olgunlaşma belirtileri gösteriyor.” dedi.

Daha önce McGlone, Bitcoin’in uzun vadeli fiyat tahmini olarak önümüzdeki yıllar için 100 bin dolar olarak belirlemişti. Herhangi bir fiyat düzeltmesinin kısa vadeli olduğunu ve olası bir Bitcoin dalgalanması için temel oluşturduğunu belirtmişti. Stratejist, varlığın istikrarlı ortalama yıllık fiyat artışına bağlı olarak 100.000 dolarlık hedefin mümkün olduğunu savunuyor.

Güney Amerika’daki Bitcoin adımları bekleniyor

Özellikle 2021’de, Bitcoin’in değeri kurumsal kabulün etkisiyle önemli ölçüde arttı ve BTC maksimalistleri hala en büyük kripto parada daha fazla benimsemenin geleceğine inanıyor. Ayrıca, El Salvador yasal bir para birimi olarak ilân ettikten sonra Bitcoin meşruiyet kazandı.

Bu doğrultuda, Peru ev Paraguay gibi birkaç Güney Amerika ülkesinin de Bitcoin’i yasallaştırması bekleniyor. Bitcoin’in büyümesine rağmen, düzenleyici baskı tehdidi devam ediyor. Özellikle, varlığın önemli fiyat düzeltmeleri, Çinli yetkililer tarafından yapılan bir madencilik faaliyeti yasaklanmasından sonra gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir:  Şant Manukyan'dan güncel Bitcoin yorumu!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.