ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Libra ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinin aynı diğer finansal varlıklar gibi düzenlemeye tabi tutulmasını ifade etti.

CNBC’deki ünlü ekonomi programı Squawk Box’a konuk olan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, jeopolitik gelişmeler, Çin ile yaşanan ‘ticari savaş’, Huawei gelişmeleri ve kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kripto para düzenlemelerinin mutlaka olması gerektiğini söyleyen Pompeo Bitcoin gibi para birimlerinin günümüzde özellikle Orta Doğu’daki teröristler tarafından kullanıldığına dikkat çekerek, “Anonim işlemlerdeki riski hepimiz iyi biliyoruz. Bunu 9/11’den (11 Eylül saldırıları) ve diğer terör faaliyetlerinde para akışını ve parayı kimin taşıdığını öğrenemiyorduk. Bu bilgilere artık erişebiliyor olmamız tüm dünyayı güvende tutmaya ve terörizmin yanı sıra diğer kötü faaliyetlerle mücadeleye yardımcı oldu. Bunu koruyan finansal sistemi korumamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.