Borsa yatırım fonu (ETF) devi WisdomTree, bir Bitcoin ETF’i başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ye başvuruda bulundu. Öte yandan bilindiği üzere bu yıl birden fazla şirket Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu.

68 milyar dolarlık varlığı değerlendiren Wisdom Tree‘nin başvurusu yaptığı ETF’in hisseleri, SEC tarafından onaylanması hâlinde CBOE borsasında listelenecek. Bu yıl Bitcoin’in aşırı değerlenmesi ve SEC yönetimindeki muhtemel değişiklik ve kripto dostu bir oluşumun kuruma hakim olması varık şirketlerini harekete geçiriyor. Şubat ayında NYDIG, Ocak’ta Valkyrie, Aralık’ta VanEck şirketi ETF başvuruları yapmıştı.

Kanada merkezli Bitcoin ETF onaylarının son dalgası, bazı piyasa gözlemcilerini ABD’nin de yakında aynı şeyi izleyeceğini umuyor. WisdomTree, bu başvurusu ile, aynı zamanda CBOE borsasında işlem yapmayı amaçlayan VanEck’in de dahil olduğu ABD’deki diğer Bitcoin ETF tekliflerinin bir kümesine katılmış olacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.