Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, ABD dolarının en son 1971’de görülen bir seviyede devalüasyonun eşiğinde olduğunu ve Çin’in dünyanın rezerv para birimi olarak doların rolünü tehdit ettiğini söyledi ve Bitcoin satın aldığını açıkladı.

2021 yılına şirketinin yönetim altındaki 102 milyar dolarlık varlığıyla başlayan Dalio, böyle bir ortamda, altın benzeri özellikleriyle Bitcoin’in bir tasarruf aracı olarak giderek daha çekici göründüğünü ve bunun onu dünyanın en büyük hedge fonu haline getirdiğini söyledi.

Öte yandan Dalio, Consensus konferansında CoinDesk’ten Michael J. Casey ile bir saat süren konuşması sırasında, Bitcoin’in en büyük riski başarısıdır. Evet biraz Bitcoin’im var. Şahsen, bir tahvilden ziyade Bitcoin’e sahip olmayı tercih ederim.” dedi.

Milyarder Dalio, “Nakit para çöptür. Bunu daha fazla enflasyonla tecrübe edeceksiniz.” diyerek yalnızca dolar konusunda karamsarlığı ifade etmekle kalmadı. Aynı zamanda Bitcoin’de pozisyon aldığını söyleyerek, geleneksel finans dünyasının kripto para birimlerini görmezden gelmekten veya kaçınmaktan vazgeçmesini; kripto para birimlerini kucaklamaya, bazıları günlük dalgalanmalarından kâr elde etmeye davet etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.