NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi milyarder iş insanı Mark Cuban, katıldığı bir podcast yayınında sahip olduğu kripto para portföyünü açıkladı. Cuban, yayında kripto para birimlerinin geleceği konusunda oldukça olumlu konuşarak blok zinciri teknolojisini sık sık internetin ilk günleriyle karşılaştırdı.

Cuban, The Delphi Podcast’te konuştu ve birkaç kripto parayı yıllar önce satın aldığını söyleyerek portfolyosunu açıkladı. Milyarder isim, portföyünde yüzde 60 Bitcoin, yüzde 30 Ethereum ve yüzde 10 da diğer altcoinleri tuttuğunu belirtti.

“Bitcoin altından daha iyi bir alternatif ve onu hiç satmadım”

2012 yılında Bitcoin ile tanıştığını söyleyen ünlü yatırımcı, “İnsanlar Bitcoin’in bir para birimi olduğunu söyledi ve ben de ‘Bu işe yaramayacak’ dedim. Zaman geçtikçe algoritmik kıtlığı nedeniyle fiyat yükselmesini görerek altından daha iyi bir alternatif olduğunu düşündüm ve öyle olmaya da devam edecek. Bu yüzden Bitcoin sahibiyim ve bu yüzden onu asla satmadım.” ifadelerini kullandı.

Ethereum ile de yakından ilgilenen Cuban, Ether’in inşa edildiği blok zinciri esas olarak üzerinde çalışan akıllı sözleşmeler nedeniyle Bitcoin‘den sonraki en büyük ikinci kripto para birimi olduğunu söyledi.

Ethereum ile ilgili de, “Her şeyi gerçekten değiştiren şey akıllı sözleşmelerdi. Akıllı sözleşmeler ortaya çıktı ve bu, DeFi [veya merkezi olmayan finans] ve NFT’leri [veya fungible tokenler] yarattı. Oyunu değiştiren buydu. Beni heyecanlandıran buydu. Bu yüzden internete çok benziyor.” şeklinde görüş belirterek Ethereum’u “zaman içinde uyarlanabilir” olarak gördüğünü çünkü geliştiriciler onun özelliklerini geliştirebileceğini belirtti.

Ethereum’u çok geç satı almaya başladığını itiraf eden Cuban, “Ethereum daha gerçekçi ve benim de çok fazla Ethereum’um var. Keşke daha erken alsaydım, ama dört yıl önce almaya başladım, çünkü bence gerçek bir para birimine en yakın olanı bu.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson: Dogecoin balonu patlamak üzere
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.